Namık Çatalsakal
Hayri, Ertuğrul, Namık, Ziya, Neşet
Sosyal Tesis inşaatı devam ederken
Ziya Etker'in ilk köfte partisi ve ilk ziyaretçiler
Evler hazır gibi
Ziya Etker ilk bitkileri dikiyor
5 YIL ÖNCE 5 YIL SONRA

Çatalsakal ve Kızıltan Aileleri,
full kadro,
beş yıl önce beş yıl sonra
fotosu çektirmişler. Şahane de olmuş bu arada
.


Bir kış ziyaretinden
Ziya Etker'in oyuncakları hiç bitmezdi.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Ziya - Gül Etker evi
Ziya Etker
Ziya Etker
Hayri Ege, Namık Çatalsakal'a, köyümüzün kuruluş öyküsünü anlatıyor

1995 yılında Ziya Etker öncülüğünde, bir kaç samimi arkadaşının da fikrinin alınmasıya, Sakarya ili Geyve ilçesi, Eşme Köyü (şimdi mahallesi oldu) sınırlarında kuruldu sitemiz. 2016 yılında aramızdan ayrılan Ziya Etker, sitemizin hem kurulmasında, hem de  en eski komşularımızdan  Hayri Ege'nin söz ettiği gibi bir parka dönüşmesinde büyük katkı sağlamıştır. Sitemizin her köşesinde bir izi bulunan Ziya Etker'i burada bir kez daha saygıyla anıyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz ev, bütün sitenin buluşma ve en hoş zamanlarını geçirdiği mekan olarak hala sitemizin merkezi olarak kabul görmektedir.

Sonuçta sitemiz, kurucuların ve bayrağı onlardan devralan insanların sayesinde, yeşili bol, havası temiz, insanları saygılı bir yer haline gelmiştir.

Bir zamanlar burayı nasıl yeşillendiririz diye düşünülürken, şimdi bu kadar bitki örtüsüyle nasıl baş ederiz gibi hoş bir derdimiz bulunuyor.

Bu sitenin kurulmasında ve bugünkü haline bürünmesinde katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür edip, saygılarımızı sunuyoruz.

Buraya tıkladığınız zaman, Hayri Ege'nin Namık Çatalsakal'a, sitemizin kuruluş hikayesinin anlattığı söyleşiyi izleyebilirsiniz.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ!

Kardeşler Sitesi'nin kuruluşu kolay olmadı. Bir çok zorluklar, inşaat güçlüklerine rağmen, kurucularımız, büyük fedakarlıklarda bulunarak, neredeyse tüm boş vakitlerini evlerinden yaz kış buraya gelerek sitemizin bu hale gelmesini sağlamışlardır. Bu sayfalarımızda, kuruluş yılları fotoları ve geçmiş günleri hazırlatan görüntüleri bulacaksınız.

NOT: Resimlerin büyük hallerini görmek istiyorsanız üzerlerine tıklayın.